ЦИКЛОВА КОМІСІЯ
 
ТЕХНОЛОГІЯ ОБРОБКИ МАТЕРІАЛІВ НА ВЕРСТАТАХ І АВТОМАТИЧНИХ ЛІНІЯХ
Лозівської філії Харківського фахового автомобільно-дорожнього коледжу
 
готує фахівців зі спеціальності
133 Галузеве машинобудування
 
Галузь знань:
13 Механічна інженерія
 
Спеціалізація:
Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях
 
Кваліфікація:
технік-технолог (механіка)
 
 
Про спеціальність:
Навчаючись на даній спеціальності, студенти отримують знанням з механіки, теорії обробки матеріалів, технології виробництва, сучасного автоматизованого металообробного обладнання, набувають навичок проектування технологічних процесів виготовлення деталей машини, проектування інструментів і технологічного оснащення з використанням електронно-обчислювальної техніки, програмування обробки на верстатах із сучасними системами числового програмного керування; отримують навички керування сучасними автоматизованими дільницями. 
 
Навчальний процес за спеціальністю «Технологія обробки матеріалів на верстатах та автоматичних лініях» проходить у добре обладнаних кабінетах загальноосвітніх дисциплін; фахових кабінетах: «Технічної механіки», «Технології машинобудування», «Технологічного оснащення», «Металорізального обладнання», «Креслення і інженерної графіки», «Економіки і організації виробництва», «Охорони праці», «Інформатики», «Комп’ютерної графіки і САПР ТП»; лабораторіях, оснащених різноманітним металообробним обладнанням та верстатами з числовим програмним керуванням. 
 
Для оволодіння професійними навичками за даною спеціальністю в ЛФ ХАДТ є дві майстерні – механічна і слюсарна з діючим обладнанням на 30 робочих місць. Крім цього студенти мають можливість підвищувати фаховий рівень на підприємствах м. Лозова і регіону під час проходження виробничих практик, де можуть отримати робітничі спеціальності: токар, фрезерувальник, оператор верстатів з ЧПК.
 
Отримана спеціальність дає можливість виконувати наступні професійні обов’язки і займати посади:

технік-технолог відділу – проектування технологічних процесів механічної обробки деталей машин з оформленням відповідної документації;
технолог механоскладального цеху – забезпечення виконання технологічних процесів обробки деталей на дільницях;
технолог-програміст – проектування операційної технології для верстатів з ЧПК;
технік з нормування праці – встановлення норм та розцінок робіт;
технік з підготовки виробництва – організація підготовки випуску продукції;
диспетчер виробництва – постачання матеріалів та комплектуючих на робочі місця;
контролер верстатних і слюсарних робіт – контроль якості виготовлених деталей;
майстер виробничої дільниці – організація виробництва продукції;
майстер контрольний дільниці – керівництво контрольними роботами;
верстатник (на роботах високої кваліфікації);
оператор верстатів з ЧПК.
Навчаючись саме на спеціальності «Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях» студенти мають змогу продовжити навчання на ІІІ курсі Донбаської державної машинобудівної академії м. Краматорськ, Української інженерно-педагогічної академії м. Харків та інших технічних вузів для отримання освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр», «Магістр».
 
 
 
Основні напрямки діяльності циклової комісії
 
1. Вдосконалення методичної майстерності, систематичне поповнення професійних, психолого-педагогічних знань педагогічних працівників, підвищення їх професійного рівня, надання допомоги викладачам-початківцям, розвиток принципів педагогічного співробітництва.

2. Методичне забезпечення навчального процесу, всіх дисциплін циклу з метою реалізації заходів, спрямованих на покращення професійної підготовки спеціалістів, вдосконалення навчально-методичної документації, вироблення єдиних вмінь та навичок студентів на основі кваліфікаційних вимог.

3. Керівництво експериментальною конструкторською розробкою, науковою роботою, технічною творчістю та роботою студентів в предметних гуртках.
 
Проблема на якою працює циклова комісія
 
Навчально-методичне забезпечення підготовки фахівців на основі впровадження іноваційних технологій при вивченні спеціальних дисциплін.